- Dit evenement is voorbij.
Hoe een preventief mentorproject schooluitval helpt voorkomen
Schooluitval voorkomen door persoonlijke aandacht
Op maandagavond 14 oktober 2024 organiseren de Bergenvaarders een bijeenkomst waarin Arnoud Oosterveld vertelt over het werk van Coach4You. De praktijk leert dat persoonlijke aandacht voor de leerling en het betrekken van de ouders/verzorgers leidt tot minder schooluitval.


Spreker
14
oktober 2024
Arnoud Oosterveld
Coordinator bij Coach4You
Arnoud is coach en coördinator bij Coach4you. Hij helpt groepachters die wel een extra steuntje in de rug kunnen gebruiken bij hun overstap naar de middelbare school. ‘Het is best intensief, maar als ik zie dat ik een kind help ga ik met een big smile naar huis. Echt een verrijking in mijn leven.”
We kennen allemaal wel kinderen die weinig weerbaar zijn, erg stil, bang of onzeker. Of misschien wel kinderen die dyslectisch, hoogbegaafd, hyperactief of licht autistisch zijn. En ook u herkent ongetwijfeld in hen een stukje van uzelf, een ongeslepen diamant, een ongekend talent of anderszins... maar altijd wel een jong individu dat aandacht verdient en kansen in het leven. Toch lopen vele kinderen met bovengenoemde kenmerken juist het risico vroegtijdig uit te vallen in hun schooltijd.
Deze maand zal Arnoud Oosterveld de maandelijkse lezing verzorgen en vertellen over deze groep kinderen. Hij komt vertellen over Coach4You. Deze landelijke ANBI-organisatie koppelt gemotiveerde en getrainde mensen aan leerlingen die het risico lopen vroegtijdig uit te vallen. Leerkrachten van groep 8 van de basisschool kunnen leerlingen aanmelden, die in aanmerking komen voor wat extra begeleiding door een coach.
De vrijwilligers van Coach4you steunen leerlingen die dat nodig hebben, zodat zij met succes de brugklas kunnen afronden. De coach bezoekt de leerling regelmatig thuis in het bijzijn van een ouder. Helpt bij het huiswerk, biedt een luisterend oor, motiveert de leerling of helpt met planning.
Coach4you wordt in Deventer mede mogelijk gemaakt door bijdragen van de Gemeente Deventer, de koepelorganisatie van bassischolen in Deventer. Toch is het een organisatie waar velen nog nooit van gehoord hebben. Maar dat verdienen deze coaches wel. Maandag hoort u waarom.
Zoals altijd, is er ruim tijd om uw vragen aan onze spreker te stellen
U bent op 14 oktober 2024 vanaf 17.30 uur weer van harte welkom in “De Lindeboom”, Lindeboomsweg 1a te Schalkhaar.
Programma:
18.00 – Diner (voor eigen rekening)
19.00 – Koffie / inloop (aangeboden door de Bergenvaarders)
19.30 – Welkomstwoord
19.40 – Lezing door Arnoud Oosterveld
20.30 – Netwerkborrel
Onze huisregels:
Een ieder is welkom, gratis toegang, wel graag voor de maaltijd z.s.m. aanmelden bij de organisatie (via onderstaande knop of via [email protected]) opdat ruimte en consumpties zijn af te stemmen op de opkomst. Zaterdagavond 12 oktober 2024 zullen wij het aantal deelnemers voor de maaltijd doorgeven aan De Lindeboom.
Er is vast veel te verhalen, we verheugen ons op uw komst.
Onze bijeenkomsten zijn vrij toegankelijk voor iedereen, ook als u geen maaltijd met ons nuttigt. Meld u a.u.b. als bezoeker aan via onze website (bovenaan deze pagina).
Komt u vaker of waardeert u onze bijeenkomsten, dan zou het fijn zijn als u ons ondersteunt door donateur te worden. U bent al donateur vanaf 25 euro per jaar. Voor bedrijven hebben wij een steunpakket ontwikkeld. Neemt u daarvoor a.u.b. contact op met onze penningmeester.
De Bergenvaarders zijn al sinds het jaar 1380 onlosmakelijk verbonden met de stad Deventer. Wilt u meer weten over Sociëteit der Bergenvaarders, dan kunt u dat vinden op www.bergenvaarders.nl
Steun dit evenement
Wilt u dit evenement steunen? Een bijdrage aan de koffie? Of een klein bedrag voor de organisatie? Dat kan hier, ook anoniem. Dank voor uw bijdrage!
Meld u aan voor Event Updates
Dit evenement wordt u aangeboden door Stichting Sociëteit der Bergenvaarders. Toegang is gratis. Een financiële bijdrage wordt uiteraard altijd gewaardeerd. Wilt u ons ondersteunen, maar niet direct donateur van onze stichting worden, dan kan dat uiteraard:

